top of page
Szukaj
  • DecorHome

Nowozelandzki Sauvignon Blanc


Sauvignon Blanc to sztandarowa odmiana Nowej Zelandii i typowo bardzo kruche, aromatyczne wino z nutami grejpfruta, owoców tropikalnych i skoszonej trawy.

Wielokrotnie chwalone białe wina z Nowej Zelandii wydają się być nieco słodsze niż te z Bordeaux i Doliny Loary i ogromny wpływ mają na nie warunki uprawy tego kraju.

Winogrono pochodzi z Bordeaux, gdzie znane jest również jako Pouilly-Fumé, Sancerre i Graves i jest jednym z najczęściej uprawianych winogron na świecie.

Marlborough jest najbardziej szanowanym regionem winiarskim w tym małym kraju, stanowiącym 62% całego wina produkowanego w Nowej Zelandii.

Nowozelandzka scena Sauvignon Blanc zaczęła się rozwijać w latach 70. XX wieku, a wysokiej jakości Sauvignon Blancs pochodzące z Marlborough ilustrują ogromny potencjał uprawy winogron w Nowej Zelandii.Sauvignon Blanc ma tendencję do fermentacji w kadziach ze stali nierdzewnej, co daje czysty, rześki smak i nie wykazuje żadnego z maślanego smaku, który często występuje na przykład w dobrze dębowym Chardonnay.

Jeśli chodzi o łączenie w pary, pomyśl o białym mięsie, skorupiakach i spróbuj podkreślić ziołowe właściwości wina składnikami takimi jak pietruszka i kolendra.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page